معایب تزریق چربی به پوست صورت

سه شنبه 5 بهمن 1400
21:03
میلاد

در روش تزریق چربی به صورت، چربی‌ها از بدن شما گرفته شده و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی منتقل می‌شوند. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید برداشته خواهد شد که رایج‌ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران‌ها هستند. همیشه مقدار مشخصی از چربی انتقال یافته‌اند ذوب خواهند شد؛ زیرا بافت چربی بستگی به منبع خونی تغذیه کننده دارد که در محلی که تزریق می‌شود به جستجو می‌پردازد. با توجه به یافت نشدن منبع تغذیه خون چربی‌ها ذوب خواهند شد، به همین دلیل لازم است که مقداری چربی اضافی در زمان جراحی برای روبه‌رو شدن با این شرایط تزریق شود.


بعد از تزریق چربی به صورت انتظار می‌رود بین ۶ تا ۸ هفته اگر چربی‌ها آب نشوند، یعنی تمام حجم باقی مانده تزریق چربی به صورت دائمی است. ماندگاری تزریق چربی به صورت می‌تواند با کاهش علائم پیری در صورت، همچنین به خطوط عمیق زیر پلک‌ها و از آن به لایه‌های اطراف بینی تا گوشه دهان، بهبود شکل گونه‌ها کمک شایانی به جوان‌سازی صورت شما کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی است. توجه داشته باشید که با این حال، تزریق چربی در تهران روند پیری را متوقف نمی‌کند.


معایب تزریق چربی به پوست صورت

عوارضی که تزریق چربی به صورت می تواند به همراه داشته باشد

1 خونریزی یا تشکیل هماتوم

2 عفونت

3 بهبود ضعیف زخم

4 جای زخم نامطلوب

5 درد که ممکن است پس از بهبود برش ها ادامه یابد

6 عدم تقارن صورت

7 آسیب به عصب صورت

8 از دست دادن حالت پوست

9 بی‌حسی یا تغییر حس پوست

توجه داشته باشید که این عوارض بالا به ندرت پیش خواهد آمد. بعد از بهبودی عوارض تزریق چربی فرآیند جوانسازی صورت یک تدریجی خود را نشان خواهد داد که مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به طور کلی در 2 هفته پس از جراحی برطرف می‌شود. برخی از تورم‌های خفیف ممکن است برای چندین ماه باقی بماند و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج به طور کامل ظاهر شوند. معایب تزریق چربی به صورت شامل موارد زیر است:


روشی که از نظر فنی سخت‌تر از تزریق فیلر پوستی است

مقداری چربی ممکن است که توسط بدن جذب شود

تمام چربی‌های منتقل شده در طولانی مدت زنده نمی‌مانند

برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به یک روش کمکی داشته باشد

ماندگاری تزریق چربی برای زمان‌های مختلف (به طور کلی از چند ماه تا یک سال)

تکرار درمان برای حفظ اثرات مورد نیاز

هزینه‌های درمان‌های دائماً می‌تواند افزایش یابد

تزریق چربی ‌به چه دلیل انجام می‌شود؟

جوانسازی صورت با تزریق چربی به صورت یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت خود افزایش دهند یا حجم از دست رفته به دلیل افزایش سن را بازگردانند. چربی تزریق شده به این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می‌شود تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید. تزریق چربی به صورت، همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می‌شود مفید است. چربی‌های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه‌های دهان، چشم‌های گود و افتادگی گونه‌ها تزریق می‌شود، می‌توانند حجم از دست رفته را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد.


جراح پلاستیک شما در یک جلسه مشاوره قبل از تزریق چربی به صورت با شما ملاقات می‌کند تا نگرانی‌ها و تغییرات مورد نظر، همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی کند تا تعیین کرند که آیا جراحی تزریق چربی به صورت و یا تزریق چربی به دست برای شما مناسب است یا خیر؟ شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، سیگار کشیدن، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر شرایط جدی ارزیابی خواهد شد. به طور کلی می‌توان از تزریق چربی به صورت برای بهبود موارد زیر استفاده کرد.


بازیابی حجم گونه

بازیابی حجم لب

پر شدن صورت در امتداد خط فک

حجم مشخصی در معابد

نواحی فرورفته زیر و اطراف چشم

چین‌های عمیقی که از بینی تا دو طرف دهان گسترش می‌یابند (خطوط ماریونت)

چین‌های صورت، چین و چروک و زخم‌های کم‌عمق در صورت

تزریق چربی به صورت

نکته‌ای که در این عمل باید به آن توجه شوید این است که این عمل از طریق لیپوساکشن و لیپوماتیک انجام می‌شود. به این صورت که چربی‌های اضافی که اکثراً هم در ناحیه شکم و ران پا قرار دارد گرفته و به سایر نواحی که نیاز به حجم دارد یا شما خواهان آن هستید منتقل می‌شود.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که چربی‌های بدن خودتان منتقل می‌شود نه شخص دیگری.


حال که توضیحی راجع به کلیت تزریق چربی به شما داده شد بهتر است به صورت بهتر به این موضوع اشاره کنیم که:بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

پس از جراحی تزریق چربی به صورت، شما می‌توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به خانه بروید، پس از بین رفتن تمام اثرات بیهوشی عمومی در طول روز باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی فعالیت بدنی که باعث افزایش ضربان قلب یا فشار خون شما می‌شود، انجام ندهید. توجه داشته باشید که شب‌ها باید در حالی که سرتان بالاتر از سایر قسمت‌های بدن قرار دارد روی بالش بگذارید. بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می‌کند.


گاهی باید انتظار درد خفیف در قسمت‌هایی از صورت داشته باشید و ممکن است در نواحی که چربی از آن گرفته شده احساس کبودی کنید و برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد شد. در 1 تا 2 هفته اول باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می‌یابد. می‌توانید انتظار داشته باشید که 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت‌های خود را افزایش دهید تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید که ضربان قلب یا فشار خون خود را افزایش دهید.


بسته به جزئیات درمانی شما، بیشتر افراد می‌توانند طی سه تا هفت روز به فعالیت عادی خود بازگردند. تورم خفیف در محل تزریق شایع است، اما باید ظرف چند هفته پس از درمان برطرف شود. بقای پیوند چربی به روش مورد استفاده و محل تزریق آن به صورت بستگی دارد. میزان بقای 70 تا 80 درصد در گونه‌ها و نواحی پلک پایین وجود دارد.


تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که صورت استخوانی شکل دارید و خواهان یک صورت پر و زیبا هستید. بهترین انتخاب برای شما تزریق چربی به صورت است. چرا که همانطور که میدانید یک صورت پر خیلی زیباتر از یک صورت استخوانی و لاغر است و این مسئله به ویژه در خانم‌ها حائز اهمیت است.


پس در مواقعی که یک صورت استخوانی دارید و هرچه تلاش برای پر نمودن آن نموده‌اید و نتیجه‌ای نگرفتید. بهترین انتخاب برای شما استفاده از عمل تزریق چربی که به آن پیوند چربی اتولوگ نیز گفته می‌شود.


در این شیوه پس از خارج کردن چربی‌های زائد بدن در برخی از نقاط، برای فرم دهی به مناطقی مانند خط لبخند، گونه‌ها، چانه، شکاف‌های بینی و … استفاده خواهد شد.


حال که از مزایای این عمل زیبایی مطلع شدید شاید تصور کنید؛ که این عمل باعث شود صورت شما مصنوعی شود و از حالت طبیعی خود خارج شود؛ و یا این سؤال برایتان پیش آید که آیا بعد از گذر زمان به حالت قبل بازمی‌گردد یا خیر؟

در ابتدا باید گفت که عمل زیبایی تزریق چربی به پوست یکی از عمل‌هایی است که کاملاً طبیعی است و صورت را از فرم طبیعی و استاندارد خود خارج نمی‌کند.


یکی از نکات مهمی که در این باره باید به آن توجه کنید، این است که در این عمل از هیچ ماده اضافی و مصنوعی استفاده نمی‌شود و دلیل اینکه بعد از عمل هم فرم صورت طبیعی باقی خواهد ماند همین امر است.

همچنین باید گفت که گذر زمان تأثیری در آن ندارد و به حالت قبل برنمی‌گردد.

از دیگر مسائلی که ممکن است موجب نگرانی شما شود این است که آیا این عمل ضرر دارد یا خیر؟

https://drlaghari.com/%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA/


[ بازدید : 396 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بازاریابی دیجیتال است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی موتورسازی سیار آنتی ویروس تحت شبکه تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس سایت مهرمانه مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب نمایندگی بوش کرج خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]